Bevrijdingsviering 17 september 2026

Dit jaar vieren we op donderdag 17 september 2026 dat Son en Breugel 82 jaar geleden is bevrijd. Dat doen we met een bevrijdingsviering bij het monument De Parachutist bij de vijver aan de Europalaan. Voorafgaand aan de ceremonie kunt u de voertuigen van de deelnemers van Camp Liberty bewonderen op de Europalaan. 

Om 19.00 uur start de ceremonie. Tijdens de ceremonie houden we, na het klinken van signaal Taptoe, 1 minuut stilte om de bevrijders te herdenken. Daarna bedanken we de bevrijders met het brengen van een bloemenhulde. De Bloaskaken leveren een muzikale bijdrage aan deze ceremonie.

Sonenbreugelverbindt verzorgt een live-uitzending van de ceremonie bij het monument via www.sonenbreugeltv.nl.

Breng zelf ook een bloemhulde!

Voor de bloemenhulde vragen we iedereen een losse bloem mee te nemen. Tijdens de ceremonie kan iedereen een bloem leggen bij het monument.

Hangt u ook de vlag uit?

Op deze dag hangt de gemeente op verschillende locaties de vlag uit. Doet u dat ook?

Verkeersmaatregel

Houdt u tijdens de ceremonie rekening met mogelijke verkeershinder. Een deel van de Europalaan is dan afgesloten voor het verkeer.