Dommelpas weer open op 18 december

Op 18 december 2025 om 08.00 uur wordt de Dommelpas weer opengesteld voor voetgangers en fietsers. Wethouder Jan Boersma knipt het lint door, in het bijzijn van de bouwaannemer F.P.H. Ploegmakers. Voor de eerste aanwezigen worden er vanuit de aannemer kerstkransjes uitgedeeld om de inwoners te bedanken voor hun begrip en geduld.

De Dommelpasbrug en het fietspad tussen de Koekoeklaan en Doormanlaan waren sinds 29 september jl. afgesloten voor al het verkeer. Voetgangers en fietsers werden omgeleid. De reden voor de afsluiting was de vervanging van de brug en het herinrichten van het fietspad. Deze werkzaamheden zijn nu afgerond, een maand eerder dan gepland. De Dommelpas is hiermee weer voor vele jaren een veilige, duurzame oversteek tussen Son en Breugel.

Overige werkzaamheden Dommelpasgebied

Langs het fietspad stonden populieren. Deze waren aan het einde van hun levensduur en zijn daarom weggehaald. Het gebied wordt komend jaar heringericht. Er worden dan ook nieuwe bomen geplant. In het nieuwe ontwerp is er volop aandacht voor biodiversiteit, natuurbeleving, educatie en recreatie. Ook de wateroverlast in de Koekoeklaan pakken we komend jaar verder op.